İade Koşulları1) Taraflar,
İşbu sözleşme geregi taraf olarak belirlenen "www.hazirbot.com internet sitesi" ve mutabili kisiler, sozlesmede HazırBot olarak anilacaktir.

HazırBot hizmetini kullanan, deneme surumu olarak adlandirilan demo dahil olmak uzere site uzerinde uyeligi bulunan kisi yada kurumlar "Kullanici" olarak belirlenmistir.

Kullanıcı, HazırBot'ya üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.


2. Tanımlar

Yukarida belirtilen kullanici ve HazırBot tanimlari disinda sozlesmede kullanilan tanimlar sunlardir,

Site : Taraflardan HazırBot yerine kullanilabilecegi gibi, www.hazirbot.com web sitesi tanimi anlamina da gelir.

Kaynak site : sistemin veri topladigi sitelerin tamamina yada herhangi birisine verilen genel isim.

Kaynak site Sahibi : Kaynak site sahipleri, calisanlari, yetki altinda bulanan personeline verilen genel isim.

Hizmet : HazırBotnin sunmus oldugu hizmetlerin tumu, uye olma, veri toplama, yayinlama vb..


3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

Kullanıcı Sözleşmesi'nin konusu, Site'de sunulan Hizmet'lerin, bu Hizmet'lerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.
Kullanıcı Sözleşmesi'nin kapsamı, işbu sözleşme ve ekleri ile Site içerisinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin olarak HazırBot tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi'nin hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin olarak Gittigidiyor tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.4. Üyelik ve Hizmet Kullanımı Şartları

a) Üyelik, Site'nin ilgili bölümünden, Kullanıcı olmak isteyen kişi tarafından Site'ye üye olmak için gerekli kimlik bilgilerinin gönderilmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve HazırBot tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan, işbu sözleşmede tanımlanan Kullanıcı olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

b) Site'ye üye olabilmek için, reşit olmak ve HazırBot tarafından, geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olmamak gerekmektedir. Reşit olmayan veya yukarıda belirtildiği gibi, HazırBot tarafından geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olan kişilerin Site kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları, Site üyesi olmaları sonucunu doğurmayacaktır.


5. Hak ve Yükümlülükler

5.1. Kullanıcı'nın Hak ve Yükümlülükleri

a) Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Site'nin Hizmet'lerinden faydalanırken ve Site'deki Hizmet'lerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan tüm şartlara, Site'nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

b) Kullanici, kaynak site sahibi olmadigini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kaynak site sahipleri HazırBot kullanicisi olmalarinin tamamen yasak oldugunu, bu durumda HazırBot tarafindan acilacak olan tazminatlari yerine getireceklerini kabul, beyan ve taahhüt eder.

c) Kullanıcı'lar, HazırBot nin yazılı onayı olmadan, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.

d) Kullanici, HazırBot araciligi ile elde ettigi verileri kullanmaya kaynak site sahibi tarafindan yetkili oldugunu, kullandigi verinin dogabilecek tum yasal yukumluluklerini ustlenecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

e) Kullanici, sistemden kaynakli olusabilecek sorunlarda, HazırBot'nin hicbir yukumluluk tasimadigini kabul, beyan ve taahut eder.

f) HazırBot, bu kullanici sozlesmesinde kullaniciya bilgi vermeden yada sebep gostermeden yenileme, duzenleme yada kaldirma hakkini sakli tutar, kullanici bu durumda sozlesme yada uyelik tarihi gozedilmeksizin yenilenen kullanici sozlesmesini kabul etmis sayilir.

g) HazırBot, uzerinden cekilen videolar kullanim suresi kadar HazırBot destegi altindadir, lisans asimi durumunda video gosterimleri gerceklesmeyecektir, kullanici bu kurali anlamis ve kabul etmis sayilir.

5.2. HazırBot'in Hak ve Yükümlülükleri

a) HazırBot, kullanici hesaplarini sebep belitmek yada belirmemek kaydi ile sonlandirabilir, gecici olarak askiya alabilir yada cesitli kisitlamalar getirebilir.

b) HazırBot, kullanici'nin herhangi bir sebep altinda geri odeme yapma hakkini kendinde sakli tutar.

c) HazırBot, bu kullanici sozlesmesinde kullaniciya bilgi vermeden yada sebep gostermeden yenileme, duzenleme yada kaldirma hakkini sakli tutar, kullanici bu durumda sozlesme yada uyelik tarihi gozedilmeksizin yenilenen kullanici sozlesmesini kabul etmis sayilir.

6. Geri Odeme Politikasi

a) Kullanıcı HazırBot satin aldigi tarihden itibaren 7 gun icerisinde HazırBot hizmetinde, HazırBotdan kaynakli bir kusuru belirtir ve 7 is gunu icerisinde duzeltilmez ise iade talep edebilir.

b) Bu iade talebi davalarinda karar HazırBot insiyatifindedir.HazırBot bu durumlarda iadeyi kabul etme yada red etme hakkina sahiptir.Kullanici bu sozlesme ile bunu kabul ettigini beyan ve taahhüt eder.

7. Sözleşme Değişiklikleri

HazırBot, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle değiştirebilir.İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

8. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.