Web tabanlı site içerisine wordpress video botu eklenmesi suretiyle video oynatma özelliğine sahiptir. Sadece video ile sınırlı olmamakla birlikte wp bot istenilen forma göre şekillendirilebilir. Wordpress uygulamasını yakından tanımlamak gerekirse; Wordpres MySQL ve PHP  kullanılarak yazılan GPL lisanslı bir yayın sistemidir. Bu sistem hem kişisel blogları oluşturmak için hem de dijital ticaret olarak ta bilinen e-ticaret için hazırlanabilir ve kazanç sağlamak için maliyetleri oldukça düşük site oluşturulabilir.

Wordpress İçeriği Zengin Sayfalar Nasıl Oluşturulur?

İçerik editörlüğü ve metin yazarlığı gibi meziyetler kullanılması halinde içeriği oldukça zengin web tabanlı sayfalar kolaylıkla oluşturulmaktadır. wordpress hızlı içerik ekleme ve çekme özellikleri ile fikirler doğrultusunda istenildiği gibi şekillendirme yapılmaktadır. İlk olarak hangi amaç ile sayfanın kurulacağı konusunda  önemli bir alt fizibilite çalışması yapılmalıdır. Web tabanlı olan  bu yazılım içerisinde görsel, ses, müzik, video gibi bir çok eleman veya menü ile zenginleştirmek mümkün olacaktır.

Wordpress Yazılımının Faydaları Nelerdir?

Öncelikle kurulumu çok basit ve dakikalar içerisinde siteyi kurulabilir. Diğer ve en önemli faydası ise kuruluş maliyeti çok düşük hatta 2 alternatif olarak bakıldığında hem ücretsiz hem de paket yükseltme alternatifi kullanılarak web tabanlı internet sitesi değiştirilebilir ve geliştirilmeye çok açık özelliğe sahiptir. Bu anlamda özellikle  E-ticaretin en önemli ve vazgeçilmez amacı maliyeti çok düşük harcamalar ile kurulması ve kar marjının yüksek olması baz alınırsa site olarak oldukça işlevli ve maliyeti düşük olmalıdır.